لیست انواع سردخانه صنعتی - زیر صفر و بالای صفر، ابعاد و متراژ مختلف

09128469362 کارشناس فروش
سردخانه صنعتی
انواع سردخانه های صنعتی از مجموعه ای از ساختمان ها تهیه می شوند که میتوان محصولات غذایی و لبنی، محصولات پروتئینی، خشکبار، محصولات کشاورزی و مواد غذایی که فاسد شدنی هستند در داخل سردخانه در دمای مناسب نگهداری کرده و سالم نگه داشت.
یخچال سازان
یخچال سازان

اگر بخواهیم در یک تعریف ساده توضیحی را در خصوص سردخانه صنعتی ارائه دهیم، می‌توان گفت این سردخانه‌ها محلی هستند که تولید سرما کرده و از سرمای تولید شده آن‌ها برای نگهداری کردن از موادی که فسادپذیر هستند، استفاده می‌شود.
استفاده از سرما و سردخانه برای نگهداری مواد غذایی، از روش های پایه و قدیمی برای حفظ کیفیت مواد غذایی و جلوگیری از روند فساد بوده است.
سردخانه همینطور که از اسم ان انتظار میرود مکانی برای سرد نگه داشتن بوده که این مکان را وقتی کالا یا مواد غذایی در ان نگهداری شود را سردخانه می نامند. در واقع مجموعه ای از ساختمان و تاسیسات برای حفظ کیفیت یک کالا بوده هست.

سردخانه صنعتی

سردخانه های صنعتی به چند دسته تقسیم می شوند؟

سردخانه های صنعتی در دو نوع دمای بالای صفر و زیر صفر بوده و با توجه به نوع استفاده از سردخانه و به انتخاب و نیاز مشتریان تولید و عرضه می گردد.

سردخانه کانکسی (سردخانه ثابت و متحرک)

سردخانه اتاق یخچالی (سردخانه ماشین)

سردخانه جسد

تونل های انجماد

سردخانه کانکسی که نوعی سردخانه صنعتی محسوب می شوند به سه دسته سردخانه ثابت و سردخانه متحرک و سردخانه ویترینی تقسیم می شوند.

این سردخانه های صنعتی برای نگهداری انواع محصولات غذایی و پروتئینی، نگهداری میوه و نگهداری دارو کاربرد دارد.

سردخانه زیر صفر صنعتی

سرد خانه ثابت از ساندویچ پانل ، کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و دستگاه انبساط تشکیل می شود و در مکان معینی تعبیه و نصب می گردد .

سردخانه های متحرک نیز مانند سردخانه های ثابت برای نگهداری از محصولات غذایی ، پروتئینی و لبنی به کار می رود.

قیمت سردخانه صنعتی

یخچال نیسان

جهیزات تشکیل دهنده سردخانه های صنعتی نیز همانند سردخانه ثابت می باشد تنها تفاوت آن داشتن شاسی و چرخ است که میتوان آن را جا به جا کرد .

سردخانه ویترینی نیز یکی دیگر از زیر شاخه های سردخانه کانکسی محسوب می شود که مجهز به ویترین برای نمایش انواع محصولات داخل سردخانه می باشد بدون آن که درب سرد خانه باز و بسته شود و اتلاف انرژی صورت گیرد .
از این سردخانه ها نیز برای نگهداری مواد غذایی استفاده می شود .
سردخانه ماشین نیز به چند دسته تقسیم می گردد.

سردخانه ماشین صنعتی

سردخانه پراید

سردخانه جسد نیز نوعی دیگر از سردخانه های صنعتی می باشد و برای نگهداری اموات مورد استفاده قرار می گیرد.
سرد خانه جسد به صورت تک کابین و دو کابین تولید می شود و به چهار دسته تک کشویی ، دو کشویی ، سه کشویی و چهار کشویی تولید می گردد.

سردخانه جسد و انسان مرده

تونل های انجماد نیز یکی از روش های انجماد سازی محصولات غذایی می باشد و در این روش منجمد سازی با جریان هوای سرد و درون یک تونل انجام می گیرد .

جنس سردخانه از چیست؟

کل بدنه ی سردخانه از ساندویچ پانل سردخانه ای جهت استفاده در سقف یا دیوار سرد خانه استفاده میشود.
ساندویچ پانل های سردخانه ای بصورت سقفی و دیواری تولید می شوند. ضخامت این ساندویچ پانل ها معمولا از 8 سانتیمتر شروع شده و در برخی موارد به 20 سانت هم می رساند(یر اساس کاربری و دمای سردخانه). برای پوشش سقف و بدنه سردخانه از ساندویچ پانل سقفی و دیواری و برای پوشش کف نیز معمولا از ساندویچ پانل دورو نایلون(فوم با پوشش دو طرف نایلون) استفاده می گردد. طول ساندویچ پانل های سردخانه ای بنابه سفارش مشتری قابل تولید می باشد.

موتور سردخانه صنعتی

سردخانه متحرک صنعتی

انواع سرخانه صنعتی کدام اند؟

سردخانه لبنیات

می‌دانیم شیر یک ماده بسیار مغذی و مفید و در عین حال حساس به ورود میکروبها و باکتری‌ها است. بنابراین باید شرایط برای نگهداری فرآورده های لبنی به گونه‌ای فراهم شود که کمترین امکان رشد و تکثیر آلودگی‌ها در آن فراهم گردد.
– نگهداری لبنیات به صورت سرد (بالاتر از صفر درجه سانتیگراد)

– نگهداری لبنیات به صورت یخ زده (زیر صفر درجه سانتیگراد)

و میتوان از تمام محصولات لبنیاتی مانند: شیر، ماست، پنیر، کره و غیره استفاده نمود.

سردخانه نیسان

سردخانه پشت ماشین

سردخانه میوه و سبزیجات

استفاده از سردخانه میوه باعث افزایش عمر و کیفیت میوه می‌شود نگهداری سبزی و صیفی جات در سردخانه بالای صفر باعث افزایش عمر و کیفیت سبزیجات می‌شود.

عرضه سبزیجات با کیفیت بالاتر منجر به فروش با قیمت بالاتر و جذب مشتری بیشتر و باعث افزایش سودآوری کشاورزان است و همچنین توزیع میوه سردخانه ای، خارج از فصل تولید، سود بیشتری را برای کشاورزان و باغداران حاصل می‌کند.

سردخانه خرما

خرما را نمی توان بیرون از سردخانه خرما به مدت زیاد نگهداری نمود، بازه دمایی 5- تا 5+ درجه سانتیگراد، بهترین بازه برای نگهداری خرما با پایداری بالا محسوب می شود.

سردخانه گوشت

مواد پروتئینی با توجه به مصرف بالا و مداومی که دارند نیازمند توجه خاص جهت نگهداری هستند.

در صورتی که شرایط نگهداری مواد پروتئینی به‌درستی فراهم شود علاوه بر اطمینان از سلامت و بهداشت محصول، کیفیت ظاهری و عمر آنها نیز افزایش می‌یابد.
مواد پروتئینی شامل گوشت، مرغ ، ماهی و تخم مرغ و … با یکدیگر متفاوت بوده و طریقه نگهداری آنها در سردخانه و حجم قابل انبار در سردخانه آنها نیز متفاوت است.

سردخانه نیسان وانت

دو روش عمده نگهداری مواد پروتئینی به شرح زیر است:

نگهداری به صورت سرد در سردخانه بالای صفر

نگهداری به صورت یخ زده در سردخانه زیر صفر

سردخانه بستنی

سردخانه بستنی همانطور که از اسمش مشخص می باشد جهت نگهداری بستنی استفاده می شود.

بستنی معمولا در دمای پایین از 18- درجه سانتیگراد نگهداری می شود و به علت داشتن چربی و خامه و در برخی موارد نمک در ساختارش نیاز به دمایی پایین دارد تا بتواند شکل خود را حفظ نموده و حالت نرم شده را به خود نگیرد معمولا برای نگهداری بستنی در ابعاد بزرگ از کمپرسورهای دو مرحله ای استفاده می شود.

سردخانه پراید وانت

نحوه ی سفارش چگونه می باشد و گارانتی محصولات به چه صورت است؟

تمامی سردخانه های صنعتی صنایع برودتی یخچالسازان دارای ۱۲ ماه گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش می باشد.

شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت سردخانه صنعتی در ابعاد دلخواه شما با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

ارسال به تمام نقاط کشور

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره برای خرید تماس بگیرید.

کارشناس فروش:

09128464653
09128469362امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
  • محمد رسولی
    سلام ـ من یخفروشی دارم. یه سردخانه در نظرمه واسه انبار کردن یخ به مدت طولانی، چون شهر خودم کارخونه یخ نداره... آیا همچنین ایده‌ای عملیه؟
    • سلام بله برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تماس بگیرید