سردخانه بستنی ثابت و متحرک در اندازه های متفاوت

09128469362 کارشناس فروش
سردخانه بستنی
ارسال به سراسر کشور و صادر به کشور های عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با کارشناسان فروش تماس بگیرید. کارشناس فروش: 09128464653 09128469362
یخچال سازان
یخچال سازان

سردخانه ی بستنی چیست؟

سردخانه بستنی یخچالسازان

بستنی یک ماده غذایی بسیار خوشمزه است که همه مردم آن را دوست دارند و به دلیل پرطرفدار بودن باید در تمام فصول سال مورد استفاده باشد. به همین دلیل این ماده غذایی را در سردخانه نگهداری می کنند و در زمان لزوم دسترس خارج و در بازار عرضه می‌شود. همان طور که از نام این تجهیزات مشخص است به مکانی که برای سرد نگه داشتن مواد غذایی از آن استفاده می‌کنیم سردخانه گفته می‌شود. در یک تعریف کلی‌تر می‌توان این وسایل سرمایشی را مجموعه‌ای از تاسیسات و لوازمی دانست که برای حفظ کیفیت و همچنین بالا بردن میزان زمان ماندگاری مواد غذایی از آن استفاده می‌شود. کارکرد اصلی این وسیله سرمایشی را می‌‌توان جلوگیری از فساد کالاها و همچنین ماندگاری بالای محصولات در نظر گرفت به نوعی می‌توان گفت اگر این وسیله سرمایشی توانایی نگهداری مواد غذایی در مدت طولانی را نداشته باشد، آن سردخانه استاندارد نخواهد بود یکی از انواع رایج سردخانه را می‌توان سردخانه بستنی در نظرگرفت. 

دمای نگهداری بستنی در سردخانه؟

سردخانه بستنی ثابت

دمای مورد نگهداری بستنی زیر ۱۸ درجه است که باید برای منجمد نگه داشتن از این درجه تجاوز شود، در غیر این صورت کیفیت بستنی پایین می آید. به دلیل اینکه مواد مورد استفاده در بستنی تشکیل شده چربی خامه و نمک هستند باید در دمای نگهداری شوند که این مواد با همدیگر ترکیب شوند و شکل مورد نظر خود را به دست آورند و دمایی که باید بستنی در آن نگهداری شود دمای بسیار پایینی باشد.

ابعاد سردخانه ی بستنی به چه صورت است؟

سردخانه هایی که بستنی را در مقدار زیاد نگهداری می کنند اول اینکه باید ابعاد بزرگ داشته باشد و دوم اینکه کمپرسور های مورد استفاده در این سردخانه ها باید دو مرحله ای باشند. بستنی ها انواع مختلف دارند و برای نگهداری هر نوع از بستنی باید دمای متفاوتی را به کار ببریم . پس سعی کنید برای نگهداری این ماده غذایی از کارشناسان متخصص استفاده کنید تا ضرر مالی به محصولات شما وارد نشود.

مقایسه نگهداری بستنی در گذشته و حال :

برخلاف گذشته برای نگهداری بستنی معمولا ما به سردخانه های زیر صفر نیاز داریم معمولا دمای برودت تولیدی آنها از حداقل منفی ۱۵ درجه سانتیگراد تا منفی ۳۶ درجه سانتیگراد متغیر می باشد ، بنابر نوع بستنی که ما می‌خواهیم در درون سردخانه نگهداری کنیم این دما تغییر می کند . البته سردخانه ای که برای نگهداری بستنی از آن استفاده می شود یکی از موارد که ما باید در نظر داشته باشیم این است که این سردخانه ها دو نوع می باشند : 1 – سردخانه ثابت 2 – سردخانه متحرک

سردخانه بستنی ثابت

 سردخانه ثابت برای نگهداری بستنی:

در سردخانه های ثابت بستنی در واقع در محل های ، کارخانه تولید بستنی و محل های فروش بستنی و پخش بستنی از سردخانه های ثابت استفاده می شود. برخلاف گذشته برای نگهداری بستنی معمولا ما به سرد خانه های زیر صفر نیاز داریم معمولا دمای برودت تولیدی آنها از حداقل منفی ۱۵ درجه سانتیگراد تا منفی ۳۶ درجه سانتیگراد متغیر می باشد ، بنابر نوع بستنی که ما می‌خواهیم در درون سردخانه نگهداری کنیم این دما تغییر می کند.

سردخانه متحرک برای نگهداری بستنی:

سردخانه متحرک بستنی

برای ساخت و تولید بستنی در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها همانطور که در بالا گفته شد از سردخانه بستنی ثابت استفاده می‌شود، اما برای پخش بستنی از سردخانه بستنی متحرک استفاده می‌شود. این نوع از تجهیزات به راحتی قابلیت نصب روی نیسان، وانت، تریلر و کامیونت را دارند. این تجهیزات نصب شده روی ماشین‌ها وظیفه پخش محصولات از کارخانه تا محل‌های فروش را بر عهده دارند. استفاده از این تجهیزات باعث می‌شود که بستنی در همان شکل و کیفیت اصلی خود تا محل فروش حفظ نماید که باعث افزایش میزان رضایت مشتری و همچنین سود بیشتر تولید کننده خواهد شد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید