قیمت سردخانه میوه و سبزیجات در اندازه های مختلف و سفارشی

09128464653 مدیر فروش
سردخانه میوه و سبزیجات

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با کارشناسان فروش تماس بگیرید. کارشناس فروش: 09128464653 09128469362

یخچال سازان
یخچال سازان

سردخانه میوه

میوه‌ها فصلی هستند و اگر به درستی در دمای بالای صفر داخل سردخانه میوه نگهداری نشوند ممکن است در فصولی که برداشت محصول نداریم دچار کمبود در بازار شویم. استفاده از سردخانه میوه باعث افزایش عمر و کیفیت میوه می‌شود. همچنین توزیع میوه سردخانه ای، خارج از فصل تولید، سود بیشتری را برای کشاورزان و باغداران حاصل می‌کند. مقادیر دما و رطوبت درج شده در جدول زیر به نحوی است که به خواص ظاهری و شیمیایی و طعم میوه آسیبی وارد نشود. 

سردخانه میوه

دمای سردخانه میوه

دمای نگهداری بهینه محصولات در سردخانه میوه معمولا بالای صفر و کمی بیشتر از نقطه انجماد آن‌هاست. برخی از میوه‌ها به دمای نگهداری حساسیت دارند و زمانی که در دمایی بالاتر یا پایین‌تر از دمای بحرانی‌شان نگهداری شوند دچار مرض سردخانه میوه می‌شوند، مانند موز که در دمای زیر 13 درجه سانتی‌گراد پوستش سیاه می‌شود. کنترل رطوبت در محفظه نگهداری وقتی محصولات مختلف در سردخانه ها قرار می گیرند به خاطر پایین بودن دمای محیط و خشکی هوا از رطوبت نسبی پایینی برخوردار می شوند که این اتفاق خوشایندی نیست و خیلی سریع باید نظارت گردد و میزان رطوبت موجود را به بالای 90 درجه رساند تا از خراب شدن محصولات تا حد ممکن جلوگیری به عمل آورد. نگهداری میوه در سردخانه بالای صفر باعث افزایش عمر و کیفیت میوه جات می‌شود. عرضه میوه هایی با کیفیت بالاتر منجر به فروش با قیمت بالاتر و جذب مشتری بیشتر و باعث افزایش سودآوری کشاورزان است، بنابراین مقادیر دما و رطوبت باید به نحوی باشد که به خواص ظاهری، شیمیایی و طعم میوه آسیبی وارد نشود.

سردخانه سبزیجات

سردخانه سبزیجات

فاسد شدن سبزیجات طی زمان نگهداری آنها بستگی عمیقی به دما دارد یکی از راه هایی که می توان برای کند کردن این روند به کار گرفت و مدت نگهداری سبزیجات را افزایش داد پایین آوردن دما به میزان مناسب است و باید به یاد داشته باشیم که اگر دما خیلی پایین باشد این محصولات صدمه دیده و همچنین به محض خارج شدن از سردخانه روند فاسد شدن آنها دوباره آغاز می شود و حتی در اغلب موارد این روند سریع تر خواهد بود. 

دما و‌ شرایط نگهداری سبزیجات

سردخانه بالای صفر میوه

دمای نگهداری سبزیجات باید به درستی انتخاب شود تا برای طولانی مدت حفظ شوند. نگهداری برخی سبزیجات به صورت تازه در دمای بالای صفردر سردخانه تا 6 ماه امکان‌پذیر است. این شرایط به شرح زیر است: - محصول در دمای پایین قرار گیرد تا باکتری‌ها و میکروب‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها قادر به فعالیت نباشند مانند کرفس که اگر در دمای بالای 1 درجه نگهداری شود می‌گندد. - محصول یخ نزند. زیرا در این حالت تازگی و طراوت محصول از بین رفته و ظاهر محصول خراب می‌شود. - رطوبت مطلوب برای نگهداری سبزی حفظ شود تا از چروکیدگی و خشک شدن سبزی در سردخانه جلوگیری شود. - تماس سبزیجات با اکسیژن کم شود تا واکنش‌های ناشی از تنفس گیاه به حداقل برسد.

سایر سردخانه های تولید شده توسط مجموعه یخچالسازان:

سردخانه جسد

سردخانه ماشین

سردخانه بستنی

سردخانه میوهامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید